Politechnika Wrocławska
Siatki zajęć
Kursy (dzienne)
Kursy (zaoczne)
Praktyka studencka
Projekt inżynierski
KMEIF
Informacje
Studia I
Studia II
Staff

AKTUALNOŚCI

  Tytuł profesora dla naszego pracownika

Miło nam poinformować, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej postanowieniem z dnia 14 stycznia nadał dr. hab. inż. Józefowi Borkowskiemu tytuł profesora nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie automatyka, elektronika i elektrotechnika.
Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy!

dodano: 2021-03-02 przez: Remigiusz Rawa

 

  Terminy Egzaminów Dyplomowych

Przygotowując się do egzaminu, proszę zapoznać się z informacjami na stronie wydziału:

http://weka.pwr.edu.pl/studenci/dyplomanci

 

Egzaminy Dyplomowe odbędą się 09.09.2021r i będą miały formę zdalną. Niezbędną dokumentację (teczkę) należy złożyć drogą wskazaną przez Dziekana.

Dokumentację proszę przygotowywać zgodnie z informacjami na stronie wydziału. Zwracać uwagę na różne wymogi w zależności od daty rozpoczęcia studiów np.

Dowód wpłaty „za dyplom” z banku (60 zł wpłacać po naliczeniu opłaty w Edukacji Cl) - dotyczy dyplomantów, którzy rozpoczęli studia przed 01.10.2019

 

A tutaj jest harmonogram, który może ulegać drobnym modyfikacjom i z tego względu proszę zainteresowanych o jego monitorowanie.

Osoby broniące się stacjonarnie w danym dniu powinny zorganizować się tak, aby swoje prezentacje przesłać osobie broniącej się jako pierwsza (lub pierwsza po przerwie), a ta, przychodząc trochę wcześniej, skopiuje je do komputera na sali egzaminacyjnej.

Egzamin dyplomowy inżynierski trwa ok. 20 minut (5 minut obrona Pracy Dyplomowej i 15 minut egzamin ze studiów) a magisterski ok. 30 minut (10 min obrona i 20 min egzamin). Pomiędzy obronami stacjonarnymi będzie 10 min na zabiegi porządkowo-dezynfekcyjne.

 

 

Sekretarz Komisji Egzaminów Dyplomowych

dr inż. Zbigniew Świerczyński

dodano: 2019-12-09 przez: Zbigniew Świerczyński

 

  Prof. Janusz Mroczka doktorem h.c. Wojskowej Akademii Technicznej

Profesor Janusz Mroczka został uhonorowany tytułem doktora honoris causa Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego. Uroczystość odbyła się w środę  6 marca 2019 w klubie WAT w Warszawie.

dodano: 2019-03-08 przez: Marzenna Nogalska

 

  Prof. Janusz Mroczka doktorem h.c. Politechniki Gdańskiej

Profesor Janusz Mroczka został uhonorowany tytułem doktora honoris causa Politechniki Gdańskiej. Otrzymał go 23 stycznia 2019r. z rąk rektora, prof. Jacka Namieśnika.

dodano: 2019-01-28 przez: Janusz Pękala

 

  Specjalność Aparatura Elektroniczna

 

Siatki dla specjalności Aparatura Elektroniczna

 

U podstaw działalności naukowej Katedry Metrologii Elektronicznej i Fotonicznej leży modelowanie fizyko-matematyczne zjawisk rzeczywistych. W połączeniu z osiągnięciami współczesnej elektroniki i fotoniki pozwala ono pozyskiwać informację jakościową i ilościową. Do głównych zadań Katedry należy też kształcenie i rozwijanie zainteresowań wśród studentów specjalności Aparatura Elektroniczna na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej.

 

Kształcenie na specjalności Aparatura Elektroniczna jest zorientowane na połączenie teorii i praktyki w projektowaniu, konstrukcji, oprogramowaniu, uruchamianiu, eksploatacji oraz serwisie aparatury elektronicznej wykorzystującej czujniki (elektryczne, optoelektroniczne, biomedyczne, MEMS itp.), mikroprocesory, mikrokontrolery, procesory sygnałowe (DSP), specjalizowane układy elektroniczne (jak CPLD czy FPGA) i współpracującej z systemami komputerowymi (aplikacje w LabVIEW). W szczególności studenci zdobywają wiedzę i umiejętności dotyczące: systemów i sterowników mikroprocesorowych (w tym systemów czasu rzeczywistego), zastosowań optoelektroniki i fotoniki w aparaturze elektronicznej, akwizycji i przetwarzania danych empirycznych oraz elektronicznych komponentów inteligentnego środowiska, z uwzględnieniem szerokich umiejętności informatycznych. Absolwenci specjalności są przygotowani zarówno do działań kreatywnych (projektanci, konsultanci) i menadżerskich (organizatorzy pracy) jak i obsługi i serwisu aparatury elektronicznej o zastosowaniach powszechnego użytku, medycznych i przemysłowych.

 

dodano: 2011-05-17 przez: Administrator strony

 

Środa
1.12.2021r.
Imieniny
Pogoda

Gości online:1
(Zobacz listę)

Ogółem gości: 1587400
od dnia 11.05.2010

Valid XHTML 1.0 Transitional


 

© Katedra Metrologii Elektronicznej i Fotonicznej Politechniki Wrocławskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone, 2009-2021.
KMEiF, ul. Bolesława Prusa 53/55, 50-317 Wrocław, tel. +48 71 320 62 32, fax. +48 71 321 42 77
wykonał Bartosz Majdański w ramach pracy dyplomowej pod kierunkiem prof. Janusza Mroczki